Symfonia ERP eSPrawozdania | DPS Software Biznes
Ciasteczka

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie. Dowiedz się więcej

Case Study Finanse i księgowość

eSprawozdania – jak produkty SAGE Symfonia mogą mi pomóc?

Czy Twoja firma jest zobowiązana do sporządzania sprawozdań finansowych? Od października 2018 możesz to robić wyłącznie
w formie elektronicznej. Z nami pewnie, bezpiecznie, zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów przejdziesz przez nowe wyzwanie 2019 roku.

W październiku 2018 został wprowadzony przez Ministerstwo Finansów nowy obowiązek składania sprawozdań finansowych wyłącznie w formie elektronicznej. Jest to zupełnie nowe wymaganie prawne dotyczące formatu danych dostarczanych do KRS/KAS.Oznacza to, że każda firma prowadząca finanse na pełnych księgach, kończąc rok finansowy ma obowiązek dostarczyć sprawozdanie finansowe w nowym formacie.

Dotychczas proces tworzenia sprawozdań finansowych można było obsługiwać manualnie, bez wsparcia systemów informatycznych. Teraz nie będzie to już możliwe, bowiem obowiązek przewiduje 13 wariantów e-sprawozdań, 41 rodzajów schematów w formie plików XML.

Aktualizacja prawna

W Sage, jak zawsze, dostarczamy rozwiązania realizujące obowiązki wynikające z przepisów prawa. Już teraz w naszych programach finansowo-księgowych można wygenerować bilans oraz rachunek zysków i strat w postaci raportu, z możliwością eksportu do Excela. Umożliwia to przygotowanie danych do sprowadzania finansowego.

Firma może skorzystać z zewnętrznych narzędzi generowania struktur XML e-sprawozdań np. aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, obecnie przeznaczonej tylko dla osób fizycznych (podatników podatku dochodowego od osób fizycznych zobowiązanych do składania sprawozdań finansowych).

Zmiana funkcjonalna

Chcemy dostarczać przedsiębiorcom więcej niż tylko aktualizacja prawna. Do naszych rozwiązań finansowo-księgowych wprowadziliśmy zupełnie nowy obszar – automatyzację procesu tworzenia e-sprawozdań finansowych. Rozwinęliśmy funkcjonalności w taki sposób, aby nasze rozwiązanie ułatwiało, przyspieszało i zapewniało bezpieczeństwo procesu przygotowania e-sprawozdań finansowych. Wdrożyliśmy m.in.:
• Generowanie wszystkich struktur (w styczniu: 8 rodzajów w 16 wersjach)
• Generowanie danych do formatu XML (bilans, rachunek zysków i strat)
• Wprowadzanie i edytowanie danych w e-sprawozdaniu
• Dodawanie załączników
• Wersjonowanie plików z e-sprawozdaniami
• Podpisywanie i wysyłanie (do KAS)

Tę zmianę funkcjonalną udostępniamy nieodpłatnie w standardzie w rozwiązaniach subskrypcyjnych: Sage Symfonia 50cloud Finanse i Księgowość oraz Sage Symfonia ERP Finanse i Księgowość, a także dla usług zawierających opcję aktualizacji funkcjonalnych Sage Gwarancja Premium, Prestiż i VIP.

Jako osobny odpłatny moduł Sage e-Sprawozdania Finansowe jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od systemu z jakiego korzystają.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
Sage e-Sprawozdania Finansowe?

Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami!

Przejdź do kontaktu