Obsługa JPK_V7 - spotkanie z ekspertem | DPS Software Biznes
Ciasteczka

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie. Dowiedz się więcej

Aktualności, Artykuły, Webinar

Webinar – „JPK_V7 – realne ułatwienie czy może utrudnienie w pracy księgowych?”

Nowa struktura JPK_VAT7 będzie zastępowała dotychczas wysyłane pliki JPK_VAT oraz deklaracje VAT7 i VAT7K, które dotychczas były wysyłane przez przedsiębiorców w formie elektronicznej w tym samym dniu.

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, nowe deklaracje będziemy wysyłać:

  • począwszy od 1 kwietnia 2020 (czyli pierwsza deklaracja nastąpi 25 maja 2020) – dla dużych firm, zatrudniających powyżej 250 osób oraz posiadających obroty powyżej 50 mln euro lub posiadających aktywa przekraczające 43 mln euro,
  • począwszy od lipca 2020 (czyli pierwsza deklaracja nastąpi 25 sierpnia 2020) – dla wszystkich pozostałych podmiotów, w tym jednostek budżetowych.

Nową deklarację będziemy wysyłać w wersji M(miesięcznie) lub K(kwartalnie) w formie elektronicznej na tzw. bramkę KAS. Struktura JPK_VAT7 w pełni zastąpi JPK i na jej podstawie zostanie ustalone zobowiązanie podatkowe. Warto zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia terminowości wysłania deklaracji oraz zachowania jakości danych w niej zawartych.

Na naszym webinarze chcemy omówić praktyczne zagadnienia związane z nową deklaracją i odpowiedzieć sobie na pytanie czy nowy JPK_V7 będzie obciążeniem dla księgowych, czy też ułatwi ich codzienne obowiązki.

Już 5 marca zapraszamy na webinar, podczas którego doradca podatkowy, ekspert firmy Sage w obszarze finansowo-księgowym, Bogdan Zatorski, udzieli odpowiedzi na to pytanie, omawiając praktyczne zagadnienia związane z nową deklaracją. Podczas webinaru będzie możliwość zadania nurtujących pytań i rozwiania wątpliwości w tym temacie.

Jeśli tematyka JPK_V7 dotyczy Ciebie, nie zwlekaj i zarejestruj się na bezpłatne, internetowe spotkanie z ekspertem.

Kiedy? Czwartek, 5 marca, godz. 9:30-10:30

Pragniemy przypomnieć, że niezbędnym elementem do poprawnej wysyłki deklaracji JPK_VAT7 jest aktualność oprogramowania. W przypadku oprogramowania Sage Symfonia, niezbędne jest posiadanie aktualnego modułu FK oraz Handel. Dane pochodzące z obydwu tych modułów, będą składały się na całościową strukturę nowego pliku deklaracji.

Przypominamy również że ta zmiana prawna nie będzie zaimplementowana w modelu Sage Symfonia 2.0 – prosimy klientów o aktualizację do Sage Symfonia 50cloud lub Sage Symfonia ERP.

Bogdan Zatorski – Ekspert w dziedzinie rachunkowości podatkowej, budżetowania, kontrolingu i rachunkowości zarządczej. Absolwent Wydziału Finansów i Statystyki SGH oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Ma siedmioletnie doświadczenie na stanowisku kierownika produktów finansowo-księgowych Sage sp. z o.o. Piastował stanowiska dyrektora zarządzającego, dyrektora finansowego, analityka finansowego oraz trenera. Wspiera swą wiedzą i doświadczeniem zespoły konsultantów, analityków i wdrożeniowców Sage, badające potrzeby klientów a także poszukujące najlepszych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych wymagań właścicieli firm i użytkowników systemów IT.

 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami!

Przejdź do kontaktu